Aktualitātes

Sākas skolēnu mācību uzņēmumu tūre reģionos

Jau nākamnedēļ LIAA īstenotā projekta “Inovāciju motivācijas programma” ietvaros tūrē uz Latvijas reģioniem dosies “Skolēnu mācību uzņēmumu darbnīca 2017”. Laika posmā no 21. septembra līdz pat 3. oktobrim Latvijas lielākās izglītības organizācijas Junior Achievement Latvija (JA Latvija) organizētajā semināru ciklā Latvijas skolu skolotāji un skolēni varēs uzzināt par skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) veidošanas un attīstīšanas iespējām, iepazīties ar jau strādājošu SMU veiksmes stāstiem un uzklausīt biznesa ekspertu pieredzi.

“Skolēnu mācību uzņēmumu darbnīca 2017” ir vienas dienas seminārs, un pirmais norisināsies 21. septembrī Liepājā, 22. septembrī Jēkabpilī, 25. septembrī tas dodas uz Cēsīm, 26. septembrī viesojas Daugavpilī, bet 3. oktobrī cikls noslēdzas ar darbnīcu Jūrmalā.

- 21. septembrī Liepājā (PROGRAMMAPIETEIKŠANĀS NOSLĒGUSIES! 
- 22. septembrī Jēkabpilī (PROGRAMMA) PIETEIKŠANĀS NOSLĒGUSIES!
- 25. septembrī Cēsīs (PROGRAMMA) PIETEIKŠANĀS NOSLĒGUSIES!
- 26. septembrī Daugavpilī (PROGRAMMA) PIETEIKŠANĀS NOSLĒGUSIES!
- 3. oktobrī Jūrmalā (PROGRAMMA) PIETEIKŠANĀS NOSLĒGUSIES! 

Pieteikuma aizpildīšana nozīmē automātisku apstiprinājumu!

Seminārā dalībniekus ar saviem biznesa veiksmes stāstiem iedvesmos esošie uzņēmēji, LIAA biznesa inkubatoru pārstāvji, SMU programmas dalībnieki atklās savu pieredzi un ieguvumus, un JA Latvija pārstāvji pastāstīs par iespēju uzsākt uzņēmējdarbību jau skolas laikā. Īpašais viesis — uzņēmēja Ieva Kalve — pastāstīs, kas ir viedā ekonomika un kā tā var palīdzēt veidot inovatīvus un tehnoloģiskus SMU. SMU varēs saņemt individuālas konsultācijas par sava uzņēmuma darbību un attīstību, kā arī dalībniekiem būs iespēja apgūt dažādas ar uzņēmējdarbību un radošo domāšanu saistītas prasmes radošajā RTU Riga Business School darbnīcā.

“Skolēnu mācību uzņēmuma programmas kā izglītības metodes efektivitāte nav nevienam vairs jāpierāda. Tā ir neatsverama pieredze, daudzu dzīvei nepieciešamu kompetenču apgūšana un redzesloka paplašināšana, ko jaunieši ar šo metodi iegūst. Ar katru gadu programmas dalībnieku skaits aug, skolēni izrāda arvien lielāku atsaucību un vēlmi darboties, arī tie, kuriem grūtāk ikdienā ir iejusties akadēmiskas izglītības vidē. Programma sevi attaisno ne tikai ar arvien lielākiem kvantitatīvajiem rādītājiem, bet arī saturiskajā ziņā — starp labākajiem Eiropas skolēnu mācību uzņēmumiem gandrīz puse ir no Latvijas, un vairāki no tiem arī pārtop īstos darbojošos uzņēmumos. Noteikti aicinu nākt uz semināriem gan skolēnus, gan skolotājus, lai iedvesmotos un uzzinātu atbildes uz praktiskiem jautājumiem, kā veiksmīgi integrēt šo izglītības metodi mācību procesā,” stāsta Jānis Krievāns, JA Latvija vadītājs.

Dr. phil. Klaudio A. Rivera (Ph.D. Claudio A.Rivera), RTU Riga Business School Balakaura programmas direktors: “RTU Riga Business School jau vairākus gadus atbalsta JA Latvija Skolēnu mācību uzņēmumu programmu, jo tic, ka tā ir lieliska iespēja jauniešiem apgūt uzņēmējdarbības pamatus un izprast biznesa pasauli. Programmas laikā skolēniem ir iespēja ne tikai izveidot savu uzņēmumu, bet arī iegūt praktiskas zināšanas no pieredzējušiem profesionāļiem gan par to kā darboties vietējā, gan starptautiskajā tirgū.”

“Skolēnu mācību uzņēmumu darbnīca 2017” mērķis ir sekmēt inovatīvas uzņēmējdarbības, kam piemīt izaugsmes potenciāls, attīstību Latvijā, kā arī informēt skolotājus un jauniešus par praktisku uzņēmējdarbības apguves iespēju skolas laikā, iesaistoties Junior Achievement Latvija Skolēnu mācību uzņēmumu programmā un dibinot skolēnu mācību uzņēmumus. SMU programmas ietvaros skolēni mācību nolūkos ražo un pārdod preces vai pakalpojumus, pilnveido saziņas un sadarbības prasmes, attīsta radošumu, finanšu prasmes un uzņēmējspējas.

Pasākums tiek īstenots LIAA projekta ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds un Eiropas Savienība.

Skolēnu mācību uzņēmumu programmas ilggadīgs atbalstītājs ir SWEDBANK.

 

Kontaktpersona:
Jānis Bukšs
JA Latvija projektu vadītājs
janis.bukss@jal.lv

Pieslēdzieties, lai pievienotu komentāru
        KALENDĀRS 
swedbank.lv

      

© Junior Achievement - Young Enterprise Latvija. Visas tiesības aizsargātas.